Üldine Tervis ja elustiil
Teie, kui teie partneri üldine tervis mõjutavad samuti viljakust/viljatust. Jooge alkoholi mõõdukas koguses ja lõpetage suitsetamine – suitsetamine vähendab oluliselt, vähemalt kolmandiku võrra, teie rasestumise võimalusi ja tõstab nurisünnituse ja veritsemise riski raseduse ajal. Sööge tervislikult.
Külastage regulaarselt oma günekoloogi
Kui te pole seda seni teinud, pange endale günekoloogi visiidiaeg niipea, kui võimalik ja kontrollige oma hetkelist reproduktiivsete organite tervislikku seisundit.
Säilitage õige kehakaal
Kehakaal mõjutab märkimisväärselt östrogeeni hormooni taset kehas, mida toodetakse keharasva rakkude poolt. Kui olete ülekaaluline on teie keha östrogeenitase liiga kõrge ja sellel on sarnane toime kontratseptiividega. Olles alakaaluline võivad östrogeenitasemed olla liiga madalad, mis aeglustab reproduktiivset tsüklit või ekstreemsemate juhtude puhul isegi peatab selle.
Harrastage turvalist seksi
Erinevad seksuaalsel teel levivad haigused on üheks viljatuse põhjuseks. Kuna sümptomid on sageli vaevumärgatavad, ei ravita haigusi korralikult ja see või tekitada muutusi teie kehas mõjutades ka teie viljakust. Näiteks võivad munajuhad armistuda, mis ennetab munarakkude normaalset teekonda emakasse. Kasutage kondoomi ja testige end seksuaalsel teel levivate haiguste suhtes regulaarselt.
Seljatage stress, et toetada oma viljakust
Stress on samuti oluline viljakust mõjutav faktor. Kui proovite rasestuda
üritage lõõgastuda nii palju, kui võimalik, kui võimalik minge puhkusele. See on küll keeruline, kuid proovige mitte mõelda faktile, et teil on probleeme rasestumisega. Tehke väljasõite loodusesse, lõõgastuge, minge joogatundi, jne. Teie meelteseisund mängib olulist rolli – kindlasti olete kuulnud lugusid paaridest, kes ei suutnud last eostada väga pikalt, kuid jäid lapseootele pärast beebi adopteerimist.